تخفیف 105.000 تومانی در دوره تصویری عزت نفس و خوشبختی!!!

آیا خوشبختی مستلزم داشتن هدف است؟

کامل ترین تعریف هدف چیست؟

هدف در لغت به معنای نشانه , غرض و مقصد می باشد. و در تعریف کامل کامل آن می توان گفت که هدف,وضعیتی است که می خواهم در آینده داشته باشیم و این خواستن حتما با عمل همراه است

توضیح کامل این تعریف:منظور از کلمه ی وضعیت در تعریف هدف چیست؟ وقتی می گوییم هدف وضعیتی است که می خواهیم در آینده داشته باشیم، منظور از این وضعیت شرایط مادی، معنوی، جسمی، تحصیلی و شغلی، اجتماعی و… در آینده می باشد.

در واقع این وضعیت فقط به تنهایی یک هدف نیست، بلکه مجموعه ای از چندین هدف مهم، وضعیت مورد دلخواه شما را در آینده تشکیل می دهد.یعنی وقتی کسی از شما می پرسد:هدف تو در زندگی چیست؟باید وضعیتی را که قرار است در آینده آن را داشته باشید برایش توضیح دهید، نه صرفا یک هدف شغلی یا مادی. اما اگر از شما پرسیده شود که:  هدف شغلی تو چیست یا می خواهی چه کاره شوی؟ در این صورت می توانید هدف شغلی خود را به او بگویید. مثلاً بگوییدمی خواهم نویسنده معروف یا یک طراح حرفه ای شوم.

 اقدام به هدف گذاری منظم و حساب شده ما را از فقر به ثروت ,از شکست و ناکامی به موفقیت و رضایت خاطره رسانده است .انچه خیلی زود آموختم این بود که هر برنامه ی از برنامه نداشتن بهتر است .نیاز هم به این نیست چرخ را دوباره اختراع کنیم.آنچه را که دیگران کردند , شما هم می توانید بکنید کافی است چگونگی آن را یاد بگیرید .در مقاله ای که می خوانید با نقطه نظر ها و راهکار های مهم آشنا می شوید تا به کمک آنها به آنچه در زندگی می خواهید دست پیدا کنید .به این نتیجه می رسید که حد و اندازه ای برای موفقیت وجود ندارد . محدودیت را تنها شما در ذهن خود تعیین می کنید.

رابطه عزت نفس و خوشبختی

 

 توانمندی های خود را آزاد کنید

توانایی شما در هدف گذاری مهارتی اصلی و تعیین کننده برای موفق شدن است .با داشتن هدف ,ذهن مثبت شما به کار می افتد و نقطه نظر ها و انرژِی برای دستیابی  به این اهداف آزاد می شوند.بدون هدف تحت تاثیر جذر و مد زندگی به بالا پایین می روید. اما با داشتن هدف چون تیری از کمان در رفته به سوی هدفتان به حرکت در می آیید تا به آن اصابت کنید.

زندگی کردن بدون هدف شبیه رانندگی در مه غلیظ است. موتور اتومبیل تان هر قدر قوی و قدرتمند باشد شما به آرامی رانندگی می کنید , مردد هستید و حتی روی جاده صاف حرکت به جلو اندک دارید . با تصمیم گیری درباره ی هدف هایتان مه بلافاصله از بین می رود و شما در موقعیتی قرار میگیرید که از توانمندی های خود استفاده کنید. داشتن هدف های روشن و شفاف به شما امکان می دهد پا بر پدال گاز زندگی خود بفشارید و شتابان در راستای تحقق بخشیدن به خواسته هایتان به حرکت در آیید

 چرا اشخاص هدف گذاری نمی کنند؟

اولین دلیل که می توان به اون اشاره کرد فکر می کنند هدف گذاری مهم نیست .نخست اغلب اشخاص به اهمیت هدف گذاری واقف نیستند اگر شما در خانه ای بزرگ شوید که کسی هدفی را دنبال نمی کند و یا با کسانی معاشرت می کنید که درباره  هدف هرگز بحث نمی شود شما در شرایطی بزرگ می شوید و به بلوغ می رسید که نمی دانید هدف گذاری بیش از هر عامل دیگری در موفقیت زندگی شما سهم دارد .به اطراف خود نگاه کنید چند نفر از افراد خانواده و یا دوستان شما به هدف هایشان معتقدند؟

۵ اشتباهاتی که افراد موفق هیچ وقت انجام نمی دهند

علت دوم نداشتن هدف این است که اشخاص اصولا نمی دانند چگونه باید هدف گذاری کنند . از آن بدتر خیلی ها فکر می کنند که دارای هدف هستند و حال آنکه آنها در نهایت چند میل و رویا دارند . مثلا می خواهند خوشبخت شوند , پول زیادی در بیاورند ویا زندگی خانوادگی خوبی داشته باشند . اما اینها ابدا هدف نیستند . اینها صرفا خیال و رویا هستند که همه آنها را دارند .اما هدف با آرزو و میل متفاوت است . هدف روشن ,مکتوب و خاص است.

علت سوم که مردم هدف گذاری نمی کنند ترس از شکست است.شکست انسان را رنج می دهد . هم به لحاظ احساسی و و هم مالی دردناک است. همه گاه گاه شکست را تجربه کرده اند.هر بار شکست می خوریم با خود عهد می کنیم که دقیق تر باشیم و از شکست های آتی اجتناب کنیم.با این حال ,اغلب مردم دچار اشتباه می شوند,هدفی در زندگی برای خود در نظر نمی گیرند و در نتیجه موفقیتی نصیب آنها نمی شود.

 

علت چهارم. برای چهارمین دلیلی که مردم هدف گذاری نمی کنند ترس از رد شدن است.اشخاص می ترسند اگر هدفی تعیین کنند و موفق نشوند , دیگران از آنها انتقاد می کنند و به باد تمسخر می گیرند . به همین دلیل است که باید به هنگام هدف گذاری آن را محرمانه تلقی کنید. با هیچ کسی درباره ی حرف نزنید . بگذارید دیگران موفقیت های شما را ببینند , اما پیشاپیش به آنها حرفی نزنید . آنچه را که آنها از آن اطلاع ندارند , نمی تواند به شما آسیبی برساند.

چه زمان های باید به حس ششم خود اعتماد کنیم؟

آیا خوشبختی مستلزم داشتن هدف است ؟

ارل نیتینگل معتقد است: ” خوشبختی مستلزم داشتن یک ایده آل یا یک هدف است ”  شما وقتی احساس رضایت دارید که پیشرفت کنید و قدم به چیزی که برایتان مهم است نزدیک شوید . ویکتور فرانکل ,  بانی لوگوتراپی می نویسد که بیشترین نیاز انسانها داشتن احساس معنا و هدف و مقصود در زندگی است. هدف ها به شما احساس معنا و منظور و مقصود می دهند . هدفها به شما مسیری را نشان می دهند . وقتی به جانب هدف هایتان حرکت می کنید , شادمان تر و قدرتمند تر هستید.احساس می کنید انرژی بیشتری دارید,موثرتر هستید.احساس می کنید صلاحیت بیشتری دارید و در زندگی مطمئن تر قدم بر می دارید.

ارسطو معتقد بود که هر اقدام انسان به شکلی هدفمند است.شما تنها زمانی شادمان هستید که به سمت خواسته خود به حرکت در می آیید .بنابراین سوال مهم این است که هدف های شما کدامند؟ امید دارید به کجا برسید؟ در پایان روز دوست دارید چه دستاوردی داشته باشید؟

 

و در کلام آخر

همین امروز دست به کار شوید. توانمندی های خود را آزاد کنید .بدانید که توانمندی های شما نامحدود است . آنچه تا کنون در زندگی بدان دست یافته اید پیش در آمدی بر آن چیزهایی است که می توانید در آینده به آن دست پیدا کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هفت =

توسط
تومان