تخفیف 105.000 تومانی در دوره تصویری عزت نفس و خوشبختی!!!

۷ روش ساده و طلایی توسعه فردی

توسعه فردی چیست؟

به طور کلی اگه بخوایم توسعه فردی را تعریف کنیم باید گفت به همه ی رفتارها و مهارت های که هر فرد در راستای بهبود دادن به وضعیت فعلی خود استفاده می  کند ,توسعه فردی می گویند.توسعه فردی یک فرایند همیشگی است. توسعه فردی به سن تحصیلات مکان زندگی ربطی ندارد, هر فردی برای رشد خودش باید برنامه ریزی کند.

 

اهمیت توسعه فردی چیست؟

مفهوم توسعه فردی یعنی اینکه روی خودتان سرمایه گذاری کنید, تا با هر رویدادی در زندگی که پیش می آید, بتوانید مدیریت کنید و به بهترین شکل ممکن از پس آن بر بیایید.می توان این طور گفت توسعه فردی این امکان را به شما می دهد منتظر این نباشید که زندگی چیزهای خوب سر راه شما بگذارد ,شما خودتان می توانید کنترل اوضاع را به دست بگیرید و کارهای کنید که بهترین اتفاق ها برای شما رخ دهد.همه ی ما آدم ها نیاز به رشد داریم.اگر دقت کرده باشین واژه ی رشد را با توسعه به کار میبرند و آن را را رشد توسعه فردی می نامند.

 

به عنوان مثال شخصی که می خواهد بازیگر معروفی شود یا درآمد او بیشتر شود, و یا موارد بسیار زیاد دیگر به رشد و توسعه فردی نیاز دارد.به عنوان مثال شما یک دانشجو هستید, یعنی مراحل تحصیلی خود را با موفقیت پشت سر گذاشته اید با این تفصیر همه ی ما چه متوجه باشیم و چه متوجه نباشیم درگیر موضوع توسعه فردی هستیم.

 

روش های افزایش توسعه فردی

در ادامه روش های را برای توسعه فردی نوشته ام که بعضی از این روش ها بسیار ساده هستند و شما میتوانید بعد از خواندن این مقاله آن ها را شروع کنید.

چگونه تفاوت های بین هدف و رسالت را تشخیص دهیم

۱)هر روز کتاب بخوانید.کتاب خواندن یک سفر است, سفری که به دانسته های ما اضافه می کند. خواندن هر کتاب یک دستاوردی برای ما دارد.مطالعه شما را خلاق می کند.همه ی ما می دانیم که کتاب خواندن تاثیر به سزایی در زندگی های ما دارد.کتاب ها منبع اصلی خرد هستند. اما تا کنون چند کتاب خوانده ایم؟در ماه چند کتاب می خوانیم؟باید برای توسعه فردی خودتان بیشتر مطالعه کنید.

۲)برترس هایتان غلبه کنید.در زندگی تان اگر از چیزی میترسید و یا استرس آن را دارید به آن غلبه کنیدترس ها خیلی چیزها را از شما دور می کند.ممکن است شما سخنرانی کردن را دوست داشته باشید, ولی ترس از سخنرانی کردن دارید و این ترس باعث می شود شما را از سخنرانی کردن دور می کند.شما زمانی شاد خوشبخت خواهید شد که به ترس هایتان غلبه کنید.شما از چه چیزی می ترسید؟آشنا شدن با افراد جدید؟ سخنرانی کردن؟شکست در زندگی؟ تغییر کسب و کارتان ؟ و…؟ به ترس هایتان غلبه کنید.

۳)گذشته را رها کنید.شما باید گذشته را رها کنید تا دنیای شما متفاوت شود.اگر به اتفاق های که در گذشته افتاده است مدام فکر کنید آرامش شما را از شما خواهد گرفت.گذشته گذشته است, و پشت سر شماست پس به آن نباید بپردازید.و خودتان را ببخشید و به زندگی تان ادامه دهید. و نگذارید گذشته تان در آینده تان سرک بکشد.

 

۴)یک مهارت جدید بیاموزید.یاد گرفتن مهارت جدید یکی از مهمترین کارهای است که باید انجام دهید.برای آموختن یک مهارت جدید باید برنامه داشته باشید.اسکالت آدامز می گوید : هر مهارتی که به دست می آورید شانس موفقیت شما را دو برابر می کند.وقتی یک مهارت جدید یاد می گیرین سرعت یاد گیری شما افزایش می باید.

چه زمان های باید به حس ششم خود اعتماد کنیم؟

۵)از حاشیه امن تان خارج شوید.حاشیه امن همان منطقه ی امن هست که برای خودتان درست کرده اید.و بیرون آمدن از آن باعث استرس شما می شود.اگر بخواهید به همین وضع تان ادامه دهید بسیاری از فرصت های حرفه ی زندگی تان را از دست خواهید داد.شما برای بیرون آمدن از حاشیه امن تان به اراده و همت قوی نیاز دارید. حاشیه امن به شما کمک نمی کند و باعث می شود شما راکد بمانید.

۶)هفتگی و به صورت مستمر ورزش کنید.همیشه از کودکی شنیده ایم ورزش کردن بسیار مفید است. اگر می خواهید پیشرفت کنید باید به فکر ظاهر خودتان باشید.ورزش کردن مرتب تاثیر زیادی بر زندگی تان دارد باید آن را تبدیل به یک سبک زندگی کنید.ورزش کنید تا زندگی شادتری داشته باشید.می توانید پیاده روی کنید یا ورزش های هوازی انجام دهید. ورزش مورد علاقه ی شما چیست ؟ به دنبال همان بروید.

۷)از آدم های منفی دوری کنید.منظور از آدم های منفی افرادی هستند که همیشه از مشکلات پیش شما حرف میزنند و تلاشی برای بهبود مشکل شان نمی کنند. و امید به زندگی ندارند.این افراد تغییرات  مثبت را قبول نمی کنند.جیم ران در یکی از کتاب های خود نوشته است که شما میانگین پنج نفری هستید که با آنها در ارتباط هستید, آدمهای منفی را از خود دور کنید.زیرا رفت آمد و معاشرت با این افراد دید شما را به زندگی را بد می کند.شما باید مراقب زندگی شخصی خودتان باشید.

 

در کلام آخر

به رشد شخصی خودتان متعهد بمانید.هیچکس بجز شما مسئول  توسعه فردی شما نیست.اگر می خواهید رشد کنید,تصمیم بگیرید و به آن پای بند بمانید.به این موضوع دقت کنید که یک برنامه یک روزه نیست برای تمام عمرتان باید برنامه ریزی کنید.شاید در ابتدای راهتان تغییر زیادی احساس نکنید اما بعد از گذر زمان تغییرات زیادی را حس خواهید کرد.

چگونه راز یافتن آرامش درونی را پیدا کنیم؟
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

توسط
تومان