تخفیف 105.000 تومانی در دوره تصویری عزت نفس و خوشبختی!!!

موسیقی چه تاثیری در زندگی دارد؟

آهنگ انرژی مثبت و آرام بخش یکی از نیازهای هر فردی می باشد. ما نیاز داریم برای قوی کردن پشتکار خود گاهی آهنگ انگیزشی و انرژی زا گوش کنیم.چرا واقعا باید آهنگ گوش کنیم؟  آهنگ و موسیقی غذای روح انسان می باشد. البته این فقط یک دید کلی هست. اما لازم است بدانید که شما با گوش دادن به آهنگ های انگیزشی و انرژی زا علاوه بر این که برای ادامه دادن کار انگیزه بیشتری خواهید داشت، بلکه انرژی و پشتکار شما بیشتر نیز خواهد شد.

 شنیدن یک موسیقی زیبا به راحتی میتواند احساسات شما را تحریک کند و خلق و خوی شما را بهتر کند. اگر یکی از آن دست افرادی هستید که دوست دارید به موسیقی گوش دهید، باید بدانید که این کار برایتان مزایای زیادی دارد.

نظر بزرگان درمورد موسیقی

در موسیقی آدم باید با قلبش بیاندیشد و با مغزش حس کند.(جرج زِل )Szell …بدون موسیقی زندگی سفری در برهوت کویر می‌بود.(پَت کانروی)…موسیقی برای تأیید تنهایی انسان اختراع شد.(لارنس دارِل)…موسیقی نشانه ای از نظام و هماهنگی جهانی است و با نواختن موسیقی می توان نظم جهانی را در روان انسان به وجود اورد.(فیثاغورث)…زندگی بدون موسیقی اشتباهی بیش نیست.(نیچه)…موسیقی شاعرانه ترین ، نیرومند ترین و زنده ترین هنرهاست ، باید آزادتر از هنرهای دیگر نیز باشد.(ریلبوز)

مزایای موسیقی چیست؟

موسیقی مایه‌ی آرامش ذهن و تجدید قوای جسم است و حتی در زمینه‌ی مدیریت درد و رنج به برخی افراد کمک بسیار زیادی می‌کند. اما موسیقی چه مزایای دیگری دارد که تا‌به‌حال کمتر به آنها پرداخته‌ شده است؟

۱. موسیقی عملکرد شناختی شما را بهبود می‌بخشددر این زمینه پژوهشی خاص انجام شد که نتیجه‌ی آن این بود: پخش موسیقی شاد منجربه بهبود سرعت پردازش اطلاعات در مغز می‌شود و روی‌هم‌رفته هم موسیقی شاد و تند و هم موسیقی آرام منجربه بهبود عملکرد حافظه می‌شوند۲. موسیقی استرس را کمتر می‌کند ۳٫موسیقی موجب بهبود عملکرد حافظه می‌شود ۴٫موسیقی به خواب بهتر کمک خواهد کرد  ۵٫تأثیر موسیقی بر بهبودی حس‌وحال روانی افراد  ۶٫احتمال کاهش علائم افسردگی  با گوش‌ دادن به موسیقی

چرا بیشتر از همه باید عاشق خودم باشم؟

گوش دادن به موسیقی یکی از کارهای لذت بخش است که در هر حالی که باشیم میتوانیم از آن لذت ببریم. لذت بردن از موسیقی غیرقابل کتمان است و کسی نمیتواند تاثیری که موسیقی بر روح و روان انسان دارد را کتمان کند.به جرات می توان گفت هیچ کسی در دنیا وجود ندارد که موسیقی را دوست نداشته باشد. همه انسان ها به این پدیده وابسته هستند و هرکسی با هر سلیقه ای آن را دنبال می کند. موسیقی می تواند احساسات ما را برانگیزد و شادی یا غم ما را به همراه داشته باشد.

مطالعات نشان می دهند هنگامی که ما به موسیقی گوش می دهیم، مغز ما از خود دوپامین ترشح می کند و به همین دلیل، احساس رضایت به ما دست می دهد. تحقیقاتی که به رهبری دکتر «زِیتور» انجام گرفت، نشان داد هنگامی که یک قطعه موسیقی به اوج خود می رسد، میزان ترشح این ماده به شدت افزایش می یابد و احساس هیجان و گر گرفتگی به شنونده منتقل می گردد.

شاید این موارد دلیل علاقه ما به موسیقی باشند. اما این که چرا ما آن را تا این حد دنبال می کنیم، دلیل دیگری دارد. دوپامین ماده ایست که برای زنده ماندن و کارهایی مانند غذا خوردن ضروری است. به همین دلیل، هنگام گوش دادن به یک آهنگ، مغز ما تمایل بیشتری از خود برای انجام کارهای مشابه نشان می دهد و به همین دلیل، ما همواره به دنبال موسیقی هستیم. تنها تفاوت در این است که موسیقی برای زنده ماندن و ادامه حیات، ضروری نیست.

 

چرا آهنگ های منفی و استرس زا نباید گوش دهیم؟

یکی از مهمترین نکاتی که شاید افراد زیادی از آن مطلع نیستند، گوش دادن به آهنگ های بد و استرس زا می باشد. من قبلا هم اشاره کردم، نباید هر آهنگ و موسیقی را گوش داد و تا جای ممکن باید از آنها دوری کنید.دلیل این مورد تاثیر فوق العاده منفی این نوع موزیک ها رو افراد می باشد. منظور از این آهنگ ها شامل مواردی است که مربوط به ( خیانت، شکست عشقی، تنهایی، فش دادن، رو کم کنی، غم، از دست دادن پدر و مادر و … ) می باشد. شما هم این موضوع را به خوبی می دانید.

چگونه راز یافتن آرامش درونی را پیدا کنیم؟

اگر این نوع آهنگ ها را گوش کنید، چه بخواهید و چه نخواهید روی شما تاثیر خواهند گذاشت. متاسفانه بسیاری از افراد علاوه بر اینکه این نوع موزیک ها رو گوش می کنند، گاهی با تکرار آهنگ   آن را حفظ کرده و بارها در جاهای مختلف زمزمه می کنند. باور کنید این کار یکی از اشتباهات بزرگ می باشد. پس حواستان باشد.

موسیقی شاد

چرا آهنگ های انرژی زا و مثبت باید گوش داد؟

در رابطه با این موسیقی ها که واقعا تاثیر فوق العاده بی نظیری روی افراد دارد، لازم است بدانید که دقیقا بر عکس آهنگ های منفی، چه شما بخواهید و چه نخواهید تاثیر خوب آن روی زندگی شما تاثیر خواهد داشت. ضمیر ناخودآگاه شما چیزهای خوب را جذب می کنه و تاثیرات آن را در زندگی خود مشاهده می کنید.

آهنگ های سرحال کننده و افزایش انرژی به گونه ای هستند که سبب افزایش انگیزه افراد خواهند شد. تصور کنید یک روز کاری سخت داشتید، یا تصور کنید صبح از خواب بیدار شده و کمی کسل هستید، در این صورت کافیست یکی از بهترین موزیک های آرام بخش و انرژی زا را گوش کنید. بعد از چند دقیقه خواهید دید که شما همان فردی که چند دقیقه پیش بودید، نیستید. یعنی تا این حد می تواند روی شما تاثیر مثبت و خوب داشته باشد.

برای خیلی‌هایمان پیش آمده که با شنیدن صدای یک موسیقی شاد ناخودآگاه حال‌وهوایمان عوض شود و احساس خوشحالی کنیم. مثلاً وقت‌هایی که در سرمای زمستان سوار تاکسی می‌شویم و راننده‌ی خوش‌ذوق تاکسی آهنگ شادی را برایمان می‌گذارد حسابی سرحال می‌شویم و از مسیر لذت می‌بریم.تأثیر موسیقی شاد بر شرایط روحی و حتی جسمی ما آنقدر زیاد است که خیلی از پزشکان و روانپزشکان دنیا برای درمان بیمارانشان از آن استفاده می‌کنند. اما سؤال این‌جاست که گوش دادن به موسیقی شاد واقعاً چه تأثیری بر شادابی ما دارد؟

چطور استرس و اضطراب را از زندگی حذف کنیم؟

بهبود سلامتی با گوش‌دادن به موسیقی شاد

زمانی که ما به یک موسیقی شاد گوش می‌کنیم، به دلیل تند بودن ریتم آهنگ‌ها تنفسمان سریع‌تر می‌شود. سریع نفس کشیدن اولین نشانه‌ی فیزیکی خوشحالی است. در مقابل زمان‌هایی که به موسیقی غمگین گوش می‌کنیم ضربان قلب و تنفسمان کند شده و فشار خونمان بالا می‌رود. البته این به معنی نیست که فقط موسیقی شاد برای سلامتی ما مفید است. خیلی وقت‌ها با گریه کردن بعد از یک آهنگ غمگین یا تخلیه‌ی عصبانیتمان، حالمان بهتر هم می‌شود.

آیا موسیقی شاد باعث انگیزه می شود؟

حتماً تجربه کرده‌ایم که ورزش کردن در حین گوش دادن به موسیقی چقدر برایمان آسان‌تر و لذت‌بخش‌تر می‌شود، این موضوع دلیل خوبی دارد. تحقیقات نشان داده که ریتم موسیقی تأثیر بسیار زیادی بر واکنش‌های حیاتی بدن ما دارد. بر اساس گفته‌ی محققان تأثیر موسیقی شاد بر افزایش انگیزه از برخی مواد دارویی و مخدر هم بیشتر است. در حقیقت موسیقی با افزایش سطح آدرنالین خون، باعث برانگیختگی حسی و ایجاد هیجان در ما می‌شود و این موضوع انگیزه‌ی ما را برای انجام کارها زیاد می‌کند؛ به این ترتیب گوش دادن به موسیقی با ریتم تند باعث می‌شود انگیزه‌ی ما زیاد شده و سخت‌تر کار کنیم

تغییر خلق‌وخو

یک نکته‌ی خیلی جالب که شاید به نظرمان کمی عجیب برسد این است که گوش دادن به موسیقی شاد تا حد زیادی باعث افزایش صبر و حوصله‌ی ما می‌شود. دلیل این موضوع این است که با افزایش ضربان قلب و تنفس ما، کارکرد بدن و ذهنمان بهتر شده و در نتیجه کششمان برای تحمل کردن سختی‌ها زیاد می‌شود. با افزایش صبر و تحمل، برخوردمان با اطرافیانمان هم صمیمانه‌تر و بهتر خواهد شد

 

کلام آخر

دوستان عزیز مثبت شویی های عزیز بیاین از امروز آهنگ های که بار منفی دارند را , برای سلامت روح روان خودمان گوش ندهیم تا دنیایی شادتر داشته باشیم.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

توسط
تومان