تخفیف 105.000 تومانی در دوره تصویری عزت نفس و خوشبختی!!!

چرا اشخاص هدف گذاری نمی کنند ؟

چرا اشخاص هدف گذاری نمی کنند ؟

سوال خوبی است اگر هدف جویی حالت خود به خود و اتوماتیک داشته باشد ، چرا تنها شمار اندکی از مردم هدف های روشن ، مکتوب و قابل اندازه گیری دارند ؟ این یکی از بزرگترین اسرار زندگی است . به اعتقاد من ، مردم به ۴ دلیل هدف گذاری نمی کنند . فکر می‌کنند هدف گذاری مهم نیست  ، اغلب اشخاص به اهمیت هدف گذاری واقف نیستند .

اگر شما در خانه ای بزرگ شوید که کسی هدفی را دنبال نمی کند و یا با کسی معاشرت کنید که درباره هدف هرگز بحث نمیشود و یا کسی برای آن بها و ورزشی قائل نیست ، شما در شرایطی بزرگ می شوید و به بلوغ میرسید که نمی دانید هدف گذاری بیش از هر عامل دیگری در موفقیت زندگی شما سهم دارد . به اطراف خود نگاه کنید .

چند نفر از افراد خانواده و یا دوستان شما به هدف های شان معتقدند ؟ راه آن را نمی دانند علت دوم نداشتن هدف این است که اشخاص اصولاً نمی دانند چگونه باید هدف گذاری کنند . از آن بدتر ، خیلی ها فکر می کنند که دارای هدف هستند و حال آنکه آنها در نهایت چند میل و رویا دارند . مثلا نمی خواهند خوشبخت شوند ، پول زیادی در آورند و یا زندگی خانوادگی خوبی داشته باشند .

اما اینها ابداً هدف نیستند اینها صرفاً خیال و رویا هستند که همه آنها را دارند . اما هدف با آرزو و میل تفاوت دارد . هدف روشن ، مکتوب و خاص است . می توان آن را به سادگی و سهولت به کسی توضیح داد . می توانید آن را اندازه بگیرید و می توانید بفهمید که آیا به این هدف رسیده یا نرسیده اید . کاملا امکان پذیر است که از یک دانشگاه برجسته مدرک تحصیلی بگیرید و با این حال حتی یک ساعت کسی درباره هدف برایتان حرف نزده باشد .

چطور استرس و اضطراب را از زندگی حذف کنیم؟

انگار کسانی که محتوای درس مدارس و دانشگاه ها را می نویسند به کلی از اهمیت هدف گذاری بی اطلاعند و نمی دانند برای دسترسی به موفقیت های آتی تا چه اندازه به آن احتیاج است . و البته اگر قرار باشد قبل از رسیدن به بلوغ هیچ اطلاعی از نقش مهم هدف گذاری نداشته باشید ، نمی دانید در هر کاری که می کنید این هدف گذاری چه سهم عمده‌ای ایفا می کنند .

۳ ترس از شکست خوردن دارند علت سومی که مردم هدف گذاری نمی کنند ترس از شکست است . چه کسی انسان را رنج می دهد . هم به لحاظ احساسی و هم مالی دردناک است . همه گه گاه شکست را تجربه کرده اند . هر بار که شکست میخوریم با خود عهد می کنیم که دقیق تر باشیم و شکست های آتی اجتناب کنیم .

با این حال ، اغلب مردم دچار اشتباه می شوند ، هدفی در زندگی برای خود در نظر نمی گیرند و در نتیجه موفقیت آنها نمی شود . ۴ ترس از رد شدن دارند چهارمین دلیلی که مردم هدف گذاری نمی‌کنند ترس از رد شدن است . اشخاص می ترسند اگر هدفی را تعیین کنند و به آن نرسند و موفق نشوند ، دیگران از آنها انتقاد می‌کنند و به باد تمسخر می گیرند .

به همین دلیل است که باید به هنگام هدف گذاری آن را محرمانه تلقی کنید . با هیچ کسی درباره آن حرف نزنید . بگذارید دیگران موفقیت های شما را ببینند ، اما پیشاپیش به آن ها حرفی نزنید . آنچه را که آنها از آن اطلاع ندارند ، نمی تواند به شما آسیب برساند .


تابلوی راهنمای جاده

اهمیت شفاف بودن درک ساده است . تصور کنید به اطراف و دامنه های یک شهر بزرگ می رسید . به شما می گویند که باید ب خانه یا دفتر شخصی در شهر بروید . اما اشکال اینجاست که در خیابان هیچ تابلویی راهنمایی وجود ندارد . تنها نمای ظاهری خانه یا دفتر را به شما گفته می شود . سوال اینجاست که چه مدت طول میکشد تا بدون داشتن نقشه این محل را پیدا کنید ؟

۷ راز رسیدن به موفقیت از زبان جک کنفیلد

جواب این است که احتمالاً یک عمر . اگر خانه را هم پیدا کردید ، بدانید که شانس آورده اید . و متاسفانه ، اغلب مردم در این شرایط زندگی می کنند . اغلب مردم بی هدف به سفر زندگی می روند و نقشه راهنمایی در اختیار ندارند .

حرکت می کنند تا ببینند چه پیش می آید . اخلاق ۱۰ یا ۲۰ سال از عمرشان را پشت سر می گذارند و آنها هنوز در کارشان ناخشنود و ناموفق اند ، از ازدواج شان راضی نیستند و پیشرفت بسیار اندکی دارند . با این حال ، همه شب به خانه می‌روند ، به تماشای تلویزیون می نشینند و امیدوارند که اوضاع بهتر می شود . اما به ندرت این اتفاق می افتند به خودی خود اتفاقی نمی افتد .

ایجاد یک اشتیاق سوزان

نقطه شروع رسیدن به هر هدفی ، میل و آرزوست . اگر می خواهید به هدفی برسید ، باید اشتیاقی سوزان داشته باشید . تنها وقتی اشتیاق شما به حد کافی شدید شود از انرژی و انگیزه درونی برخوردار می شوید که همه موانع را از پیش روی خود بردارید . خبر خوش این است که اگر به مدت کافی چیزی را بخواهید و به اندازه کافی بکوشید ، می توانید به خواسته خود برسید .

از اچ . ال . هانت ، میلیاردر بزرگ نفتی ، پرسیدند که رمز موفقیتش را در چه میداند . موفقیت مستلزم تنها دو چیز است . اول ، دقیقاً باید بدانی چه خواصی دارید . اغلب مردم هرگز این تصمیم را نمی گیرند . دوم ، باید مشخص سازید که برای رسیدن به این خواسته چه بهایی را حاضرید که بپردازید .

تفاوت عزت نفس و اعتماد به نفس چیست؟


الگوی موفقیت کافه تریا

زندگی بیشتر شبیه یک بوفه یا کافه تریاست تا یک رستوران ، غذای تان را می خورید و بعد بهای آن را می پردازید اما در یک بوفه یا کافه تریا باید ابتدا پول بپردازید ، غذای تان را خودتان بردارید و بعد از آن لذت ببرید . بسیاری از اشخاص دچار این اشتباه می شوند که پس از موفقیت بهای آن را می پردازند . آنها روبه روی بخاری زندگی می نشیند و می گویند ابتدا به من حرارت بده تا بعد در تو هیزم بریزم .

به گفته زیگ زیگلار ، سخنران الهام بخش : آسانسور منتهی به موفقیت خراب شده است اما پله ها همیشه وجود دارند . بار دیگر به گفته ای از ارسطو اشاره کنیم . او معتقد بود که هدف غایی همه اقدامات انسانی رسیدن به سعادت شخصی است.

ارسطو می گفت هر کاری که بکنید برای این است که به شکلی بر خوشبختی خود بیافزایید . ممکن است در رسیدن به سعادت و خوشبختی موفق باشید یا نباشید ، اما رسیدن به این سعادت همیشه هدف غایی شما است .

نکته ی آخر

اکنون با خود فکر کنید و تصور کنید از یک توانمندی ذاتی برخوردارید تا به هر هدفی که برای خود تعیین میکنید ، برسید . دوست دارید به کجا برسید ؟ چه چیزهایی را به دست آورید چه کار بکنید ؟ به زندگی شخصی و کاری خود نگاه کنید و ببینید چگونه اندیشه شما دنیایتان را آفریده است . چه چیزی را میتوانید و یا باید تغییر بدهید ؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + هشت =

توسط
تومان