تخفیف 105.000 تومانی در دوره تصویری عزت نفس و خوشبختی!!!

چگونه تفاوت های بین هدف و رسالت را تشخیص دهیم

قطعا برای همه ی ما پیش اومده بارها سوالاتی شبیه به سوالات زیر از خودمون بپرسیم.زندگی یعنی همین که صبح ها برم سر کار شب برگردم؟ آیا ادامه تحصیل بدم یا نه؟ آیا مهاجرت کنم یا خیر؟ چرا از شغل و سبک زندگی م لذت نمی برم؟ رسالت من در زندگی چیست؟ قطعا این مقاله به شما کمک زیادی میکند تا به جواب سوالات خودتون برسید.

 

عشق ما را پی کاری به جهان آورده است
ادب آن است مشغول تماشا نشویم

ازتون میخوام یک دقیقه به مفهوم زیبای که این شعر میخواد برساند فکر کنید .مفهوم زیبای کشف رسالت .کشف رسالت یعنی ماموریت ما در جهان هستی چیست؟ما برای یک ماموریتی پا به این جهان هستی گذاشته ایم که باید آن را کشف کنیم.

رسالت شخصی چیست؟

رسالت شخصی هدفی بزرگ است که از زمان کودکی در ما و ذهن ما ساخته می شود.هدفی بزرگه که انسان برای رسیدن به آن تلاش می کند.رسالت فردی مثل اثر انگشت هر فرد با فرد دیگر متفاوت است .زیرا علائق, ارزش ها,معنای زندگی هرکس متفاوت است.رسالت ماموریتی که از قلب ما و از ندای درونی ما می جوشد و متولد می شود,ما باید آن را پیدا کنیم اگر آن را پیدا کنیم برای انجام آن کار هیچ وقت خسته نمی شویم,هیچ وقت دلزده نمی شویم,هیچ وقت با یک شکست خوردن از آن کار دست نمی کشیم.

در تعریف رسالت می توان گفت کاری است که ما برای دیگران انجام می دهیم بدون چشم داشت مادی,بدون توقع بازگشت به واسطه آن کار است.

تکنیک های طلایی شناخت نقاط قوت

اگر انسان باور کند که برای تحقق هدف بزرگی به دنیا آمده اولین قدم برای پیدا کردن رسالت خود برداشته است.اگر رسالت را مانند یک خانه در نظر بگیریم برای ساخت رسالت باید چهار ستون محکم و اصلی بزنیم.باید از این چهارستون به درستی استفاده شود تا محکم استوار باشد.همیشه بهمون میگفتن اگر ستون ها کج باشد که تا ثریا می رود دیوار کج و اگر ضعیف هم باشد وضعیت روشن است شکست آرزوهایمان قطعی است.رسالت فردی بر چهار پایه استوار است پایه اول ارزش ها,پایه دوم استعداد و توانایی ها ,پایه سوم علائق,پایه چهارم چشم انداز…

 

ویژگی های افردای که سالت خود را پیدا نکرده اند چیست؟

این افراد همیشه در حال غر زدن و شکایت کردن هستند. برای این که بهتر باشند تلاش نمی کنند دنبال یک زندگی آرام و بدون چالش هستند این افراد اهمال کارهستند و کارها را عقب می اندازند زیرا شور نشاط و علاقه برای انجام کار را ندارند.برای آینده برنامه ی خاصی ندارند.آدمهایی هستند مدام در حال تردید و دودلی هستند.آدمهایی که همیشه بی حال وبی انگیزه هستند.آدمهایی هستد که همیشه در فکر این هستن مردم را راضی نگه دارند وبه خودشان فکر نمی کنند.

تفاوت بین هدف و رسالت

اکثر افراد فکر می کنند رسالت همان هدف است این یک باور اشتباه است رسالت هدف نیست بلکه به هدف جهت می دهد.رسالت به شما کمک می کند تا شغل مناسب خود را پیدا کنید.به طور کلی رسالت هم بزرگتر از هدف است و دورنمایی بیشتری هم دارد.هر انسانی برای رسالت خود باید اهدافی مجزا ولی در راستای همدیگه تعریف کند.به عنوان مثال شما تصمیم گرفتین از اصفهان به تهران سفر کنید. راه های بسیاری وجود دارد تا شما به تهران برسید , امکان دارد یک فرد از راه هوایی , یک فرد از راه زمینی برود . در نهایت هر مسیری انتخاب شود به تهران خواهد رسید.امکان دارد فردی در راه به یک استان دیگر برود و تفریح کند بعد به تهران برود .

۶ پایه اصلی موفقیت از دیدگاه جیم ران

مسیر رسالت فردی هم همین گونه است. به عنوتن مثال رسالت فردی بنده کمک به دیگران در توسعه فردی آن ها است .در این راه من باید فعالیت های مجزایی داشته باشم , فعالیت های مثل هر روز کتاب خواندن, برگزاری کلاس های آموزشی, در سمینار های آموزشی شرکت کردن و اهداف بسیاری دیگر که همگی آنها به رسالت من ختم می شود.

 

تکنیک یافتن رسالت فردی

در ان ال پی تکنیکی برای یافتن رسالت فردی وجود دارد . به این صورت است که در هر سنی که هستید, در جای آرام و ساکت بنشینید و نفس عمیق بکشید و روی کاغذ هر آنچه که نیاز مادی دارید و می خواهید داشته باشید را یاداشت کنید.هر چیزی که در آن زمان احساس بی نیازی کنید . هر آنچه که می خواهید مانند خونه ماشین حساب بانکی و سپس چشمان تان را ببندید و احساس کنید در آن زمان هستید و در آن شرایط مکان هستید و کاملا خود احساس باید باشید و کاملا باید احساس کنیدکه الان شما در آن موقعیت هستید و زندگی میکنید و از آن امکانات استفاده می کنید.

از همه چیز بی نیاز هستید و در آن زمان به این فکر کنید که حاضرید برای دیگران بدون چشم داشت , بدون آن که توقع بازگشت داشته باشید حاضرید چه کاری انجام دهید. اگر توانستید کاری را پیدا کنید شما رسالت خود را پیدا کرده اید و حاضر هستید بدون آنکه برای شما نفعی داشته باشد آن کار را برای دیگران انجام دهید.

سخنان بزرگان درمورد رسالت

هدف از زندگی عشق ورزیدن بدون توقع رسیدن به این باور است که شما همیشه شایسته ی دریافت عشق هستید. (الکس بلک ول)….هدف از زندگی خدمت به دیگران است.(جاشوا بیکرا)….هدف از زندگی دوست داشتن حقیقی است. (لومینیا ساویز)….باور دارم هدف از زندگی این است که به بهترین خودمان تبدیل شویم . (رالف اسمارت)

چطور استرس و اضطراب را از زندگی حذف کنیم؟

در کلام آخر

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 5 =

توسط
تومان