تخفیف 105.000 تومانی در دوره تصویری عزت نفس و خوشبختی!!!

چگونه مهره ی مار داشته باشیم ؟

وقتی فردی که دارای شخصیت کاریزما یا همان کاریزماتیک باشد برخورد کنیم به راحتی می توانیم تشخیص دهیم . بارها شنیده ایم که می گویند فلان فرد مهره ی مار دارد . شاید باخودتان فکر کنید که آن افراد مادر زاد جذاب هستند , و یا بسیار خوش شانس هستند که توجه دیگران را جلب می کنند و مورد علاقه ی دیگران هستند .

بعضی از افراد به محض ورود به جمعی آنها تاثیر فوق العاده ی می گذارند .این افراد دارای شخصیت کاریزماتیک هستند . تا حالا فکر کرده اید یک فرد کاریزماتیک چه ویژگی های دارد ؟ در ادامه ی مقاله به چند ویژگی فرد کاریزماتیک می پردازیم .

اعتماد به نفس داشته باشیم

یکی از نیاز های هر انسانی اعتماد به نفس است . اعتماد به نفس است که ، به انسان احساس مفید بودن و خوشبخت بودن را می دهد . بعضی از راه کارها باعث می‌شوند که ، اعتماد به نفس شما به صورت موقت بالا بروند . و حتی در آن زمان شما کارهایی انجام خواهید داد که حتی قبلاً فکر انجام آن کار را نمی کردید .

با خودتان فکر کنید چه چیزی درمورد خودتان هست که دوست دارین روز به روز بهتر شود ؟ بسیاری از افراد دوست دارند که اعتماد به نفس آنها بالا برود تا زندگی راحت تری داشته باشند . شما می‌توانید راه کارهای بسیار ساده‌ای مثل ، راه کارهای زیر را انجام دهید تا اعتماد به نفس خود را تقویت کنید . ۱ با چشم ها ارتباط برقرار کنید .

زمانی که با فردی در ارتباط هستید به چشمان او نگاه کنید زیرا این کار را فقط افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند انجام می دهند . ۲ با قامت صاف بایستید ‌. ۳ به مرتب و تمیز بودن کیف تان اهمیت دهید . زمانی را مشخص کنید و به تمیز کردن کیف پول و کیف تان بپردازید ، رسید ها و چیزهای باطله را دور بیندازید . ۴ به آراستگی خود اهمیت دهید . ۵ هنگام نشستن قوز نکنید . ۶ خلاق باشید و چیزهای تازه خلق کنید . ۷ به خاطرات مثبت فکر کنید .


ارتباط چشمی برقرار کنید

ارتباط چشمی یک مهارت است یک مهارتی جذاب . و این مهارت در فرهنگ ما آموزش داده نمی شود ‌ . می توان گفت یکی از بهترین ابزار برای این که در مذاکرات تجاری و دوستانه خود ، به گفتگو هایمان مسلط باشیم و ارتباط موثر برقرار کنیم ارتباط چشمی است . ارتباط چشمی ما قبل از ارتباط کلامی شکل می گیرد .

می توان گفت که یکی از ملزومات شروع ارتباط ، ارتباط چشمی است . ارتباط چشمی یعنی اینکه قبل از گفتن هر جمله ای به چشم یا حوالی چشمان او نگاه کنیم با این کار به او نشان می‌دهیم حواسمان به او هست ، و احساسمان را به او منتقل می کنیم .

چرا اشخاص هدف گذاری نمی کنند ؟

با خودتان فکر کنید با کسی صحبت می کنید و متوجه می شوید که به شما نگاه نمی کند ؟ و به اطراف و زمین نگاه می کند ، چه حسی به شما دست می دهد ؟ با خودتان احتمالاً فکر می‌کنید آن فرد آن به صحبت شما بی توجه است و احتمالا فکر خواهید کرد شما با یک درخت صحبت می کنید ‌.

درمورد طرف مقابل حرف بزنیم

یکی از مهمترین مهارت های ارتباطی و اجتماعی را می توان حرف زدن در یک گفتگو نام برد اگر شما بتوانید در اجتماع خوب حرف بزنید قطعاً به درجات خیلی بالایی خواهید رسید حرف زدن در اکثر موارد آنقدر مهم و تاثیرگذار است که فرد بعضی اوقات تا مدت ها به صحبت‌ های شما فکر می کند .

اگر صحبت‌های شما مثبت باشند تاثیر مثبت می گذارند اگر صحبت‌های شما منفی باشند از ان تاثیر منفی خواهد گذاشت . شمرده صحبت کنید که خیلی آرام و بی حال و نه خیلی تند صحبت کنید .

الگو برداری کنیم


یکی از عواملی که می‌تواند در موفقیت فردی یا سازمانی تاثیرگذار باشد الگوبرداری است . افراد می توانند با استفاده از الگوبرداری به خواسته هایی که در زندگی خود خواستند برسند ، فقط باید بررسی کنند که چه افرادی به آن خواسته یا دستاوردی که آن ها می خواهند رسیده است . الگو برداری چیز پیچیده‌ای نیست ، شما از زمانی که پا به این جهان می گذارید این استعداد طبیعی را داشته‌اید .

ذهن شما زمانی که با فردی آشنا می شوید سریعاً شباهت ها و تفاوت ها که شما فرد مقابل را بررسی می کنند . و شما از رفتارهایی که خوشتان بیاید کم‌کم الگوبرداری می کنید . برای همین بسیار مهم است که بیشتر اوقات وقت تان را با چه کسانی می گذارنید . به خاطر اینکه ذهن ناخودآگاه از آنها الگوبرداری می‌کند .

در الگوبرداری از یک فرد موفق قطعا لازم نیست که همه کارهای آن فرد را الگو برداری کنید . برای مثال اگر می خواهید از فردی قسمت پس انداز کردن را الگو برداری کنید ، شما باید رفتار های آن فرد در حوزه مدیریت مالی و پس انداز کردن آن شخص را الگو برداری کنید . در انتخاب الگوی خود بسیار هوشیار باشید .

حرفه ای حرف بزنیم

بگذارید با یک ضرب‌المثل قدیمی خودمان این بحث را شروع کنم قطعاً شنیده اید که می گویند هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد . مفهوم این جمله به نظر شما چیست ؟ این جمله به ما می‌گوید که قبل از حرف زدن ابتدا باید به آن فکر کنید که به صورت غیر مستقیم خوب حرف زدن را خود به خود به ما می آموزد .

چگونه بی دلیل شاد باشیم؟

هدف این است که ما متوجه شویم که چه زمانی چطور و با چه لفظی باید صحبت کنیم ، یا اصلاً چه زمان هایی را باید سکوت کنیم تا به هدف خود برسیم . به طرز صحبت کردن مردم با همدیگر و نوع تعاملات شان دقت کنید بعضی ها با هم بسیار عالی صحبت می کنند و بعضی ها فقط با ایما و اشاره صحبت می کنند . پس می‌توان گفت نوع سخن گفتن شما به اندازه آنچه قرار است بیان کنید مهم است لحن صدای شما می تواند بین شما و شنونده صمیمیت ایجاد می کند .

گوش دادن را یاد بگیریم

گوش دادن ، یک مهارت است . چگونگی گوش دادن شما به حرف های بقیه به کیفیت روابط تان با دیگران و اثر بخشی آن تاثیر بسیار زیادی دارد تا حالا فکر کردین برای چه ما اصلا گوش می دهیم ؟ گوش می دهیم که اطلاعات به دست بیاوریم گوش می دهیم تا بتوانیم بقیه افراد را بفهمیم و آنها را درک کنیم . گوش می‌دهیم ، تا لذت ببریم و یاد بگیریم ‌ ‌.

تحقیقات نشان داده که افراد فقط ۲۵ تا ۵۰ درصد شنیده هایشان را به خاطر می آورند ، پس باید مهارت گوش دادن خود را تقویت کنیم ، تا از آن سود ببریم و همه ی گفته ها را بشنویم . اگر ما خوب بشنویم ، درگیری ها و سوء تفاهم های کمتری ایجاد می شود . وقتی فردی به سطح بالایی از خود آگاهی برسد ، به مهارت های ارتباطی قوی دست پیدا میکند .

بعضی اوقات گفتن یک آها یا تکان دادن سر به علامت تایید یا رد کردن گفته های طرف مقابل نیست . بلکه این نشان می‌دهد که شما به حرف های طرف مقابل گوش می کنید . شما می توانید از زبان بدن هم برای نشان دادن اینکه به صحبت های طرف مقابل گوش می‌دهید استفاده کنید .

به گوینده طوری نشان دهید که به صحبت های او گوش می دهید ، طرف مقابل هم تشویق به گفتن ادامه صحبت شود . پیش فرض های ذهنی ، قضاوت ها ، باورها و فیلتر های ذهنی هر فرد باعث می شود که شنیده ها را تحریف کنند . شما زمانی که در جایگاه شنونده هستید وظیفه شما فهم درست حرف های طرف مقابل تان است .

همدلی کنیم

افرادی که روابط بین فردی مناسبی دارند ، قطعا مهارت همدلی را یاد گرفتند . افرادی که همدلی را یاد گرفته اند با این همه محبوب تر می شوند و افراد به آنها احترام بیشتری می گذارند . می توان همدلی را به یک قرص آرامبخش تشبیه کرد که می توانیم به اطرافیان مان بدهیم . تا با این کار آنها را به آرامش دعوت کنیم . شاید این سوال برایتان پیش بیاید همدلی چیست ؟

۱۰ روش شگفت انگیز افزایش اعتماد به نفس

همدلی یعنی اینکه بدون قضاوت کردن افراد موضوع را از دید فرد به آن نگاه کنیم ، و سپس از خودمان بپرسیم اگر من جای او بودم چه کاری انجام می دادم ؟ همدلی یعنی اینکه کفش‌های یک فرد دیگر را بپوشیم ، عینک آن فرد را بر چشمان خود بزنیم و به دنیا نگاه کنیم . و به طور کلی خودمان را جای فرد مقابل بگذاریم ، وسعی کنیم آن چیزی که برای فرد مقابل مهم است را پیدا کنیم .

البته در اینجا باید گفت که ببین همدلی ، همدردی و دلسوزی تفاوت های بسیار زیادی وجود دارد . می‌توان گفت همدلی ارتباط افراد را قوی تر و همدردی و دلسوزی باعث می شود که آن ارتباط از بین برود .

در جامعه ما همدلی کردن بسیار اندک است ، بیشتر مردم دنبال دلسوزی کردن هستند . همه ما آدم ها دوست داریم ، با افرادی معاشرت داشته باشیم که شبیه خودمان باشند ، همدلی این ویژگی را برای ما ایجاد می‌کند . همدلی باعث میشود شما یک فرد بسیار دوست داشتنی تر ، و با اعتبار تر به شمار بیایید .

یک لبخند روی صورتمان بکاریم

بارها و بارها قطعاً شنیده اید که می گویند خنده بر هر درد بی درمان دواست .تا حالا به مفهوم این جمله دقت کرده این ؟ تا حالا فکر کرده اید که چرا اصلا باید بخندیم ؟ خنده باعث احساس آرامش در درون هر فرد می‌شود . خنده ای که واقعی باشد می تواند تنش های جسمانی را از بین ببرد . و استرس را می کاهد ، ماهیچه های بدنتان را آرام میکند .

خنده باعث می‌شود که سیستم ایمنی بدنتان افزایش یابد . خندیدن احساسات ناخوشایند را از ما دور می کند . احساساتی مثل نگرانی ،عصبانیت ، ناراحتی را از ما دور می کند . لبخند زدن باعث می‌شود که فرد خلق و خوی بهتری پیدا کند . خنده و لبخند بر لب داشتن باعث میشود که فرد جالب تر و جذاب تر به نظر برسد .

تا حالا دقت کردین که ، آیا لبخند زدن واقعاً مسری است ؟ اگر شما لبخند بر لب داشته باشید مغز فرد مقابل به خندیدن وسوسه می شود . به خاطر اینکه لبخند زدن شما ، مسری است . و فرد نمی تواند در برابر آن مقاومت کند ، اگر طرف مقابل تان لبخند نزند تلاش و آگاهانه تر کرده است ‌. خنده بر لب داشتن چیزی است که باید به خودتان هدیه بدهید .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + سیزده =

توسط
تومان