تخفیف 105.000 تومانی در دوره تصویری عزت نفس و خوشبختی!!!

۵ راه اصلی برای داشتن شخصیت مثبت

 

زمانی که شما دید مثبت داشته باشید و زندگی تان را ساده بگیرید, اولین قدم هایتان را برای ایجاد کردن یک شخصیت مثبت برداشته اید. شخصیت خوب را می توان یکی از مهمترین ویژگی های یک فرد نامید، شخصیت خوب دارای اعتماد به نفس بالا است، و می تواند دیگران را مجذوب خود کند. رژیم جسمانی تأثیر زیادی در میزان سلامت و انرژی ما دارد، ما خوراکی های تازه و سالم مصرف می کنیم، تا انرژی بیشتری دریافت کنیم و مقاومت عمومی بدن ما را در مقابل ویروس ها و بیماری ها بالا ببریم. خوب می خوابیم تا احساس سلامتی و شادمانی بیشتری کنیم. همانطور که به فکر رژیم سالمی برای جسم مان هستیم، باید به فکر رژیم ذهنی، برای ذهن مان باشیم. رژیم ذهنی تعیین کننده شخصیت و منش و می‌توان گفت تمام اتفاقات زندگی ما است. اگر به ذهنمان به وسیله کتاب‌ها، اطلاعات، گفت و گو ها، و اندیشه های مثبت، دیدگاه ها، تغذیه دهیم شخصیت مثبت تر و موثرتری را پرورش خواهیم داد. زمانی که شما به ذهنتان ورودی خوبی دهید قطعاً خروجی خوبی نیز دریافت خواهید کرد. شما برای تناسب اندام تان زمان می گذارید، اکنون باید برای تناسب ذهنتان زمان بگذارید. با آموزش و تمرین می‌توانید خودباوری و نگرش ذهنی مثبتی را در خود ایجاد کنید. برای اینکه شخصیتی مثبت داشته باشید، پنج راه وجود دارد.

۱ گفتگوی درونی

یکی از اساسی ترین نشانه های زنده بودن گفتگوی درونی است. صدایی که همیشه در درون ما وجود دارد، همه ی ما به صدای آن گوش می دهیم و حتی اکثر مواقع به گفته‌های آن نیز عمل می‌کنیم. در واقع می‌توان گفت: گفتگوی درونی زبان مشترک جسم و من درونی هر فرد است. اما الان شاید براتون سوال پیش بیاید، دانستن این مطالب چه کمکی به من می کند؟ تنها کمکی که این مطالب می کند، خود آگاهی است. زمانی که یک اتفاق روی می‌دهد، ما به کمک حواس پنجگانه مان آن را درک می‌کنیم و به واسطه گفتگوی درونی مان آن را برای احساسات خود معنا می کنیم.
قسمت زیاد گفتگوی درونی، تحت کنترل ما نیست و به صورت اتومات و دور از توجه ما روی می دهد، به همین علت است که، احساسات ما بدون فکر کردن به صورت ناگهانی خودش را نشان می دهد و باعث تغییر تصمیم گیری می شود. می‌توان گفت یکی از بهترین اتفاق زندگی هر فرد گفتگوی درونی مثبت است. قدرت این گفتگو بسیار زیاد است. به نوعی می‌توان گفت چیز دیگری کارساز نیست و قدرتی ندارد زمانی که سرشار از حس خوب زندگی و امید فوق‌العاده هستیم، از کارهایی که خودمان انجام داده ایم، پیش خودمان تعریف میکنیم و غرق در لذت می شویم. از عبارات من خودم را دوست دارم من لایق بهترین ها هستم من احساس عالی دارم استفاده کنید. ذهن ما همانند باغچه ی حیاط می ماند هر چیزی که در درون آن می کارید برداشت خواهید کرد. اگر در آن جملات مثبت که همان گلهای زیبا هستند بکارید گل های زیبا برداست می کنید اگر به باغچه توجه نکنید و رسیدگی نکنید علف های هرز آن را پر میکنند.با علف های هرز آشنا شوید، علفهای هرز که همان جملات منفی هستند باغچه را فرا می‌گیرند.

۳ راز شخصیت مثبت داشتن

۲ تجسم مثبت

می توان گفت قوی ترین توانایی ما تجسم کردن است. تجسم کردن اهداف مان باعث می‌شود، ما زودتر به آنها برسیم. تجسم کردن روی شبکه های عصبی و ذهن ناخودآگاه مان اثر دارد. با تجسم کردن، ما روی افکار مون تمرکز می کنیم، و آن را تقویت می‌کنیم. افکار از انرژی ساخته شده است و با تمرکز، روی فکر و ایده های خاص آن را پرورش می دهیم. این روند باعث تغییرات درونی، روی ما می‌شود که روی دنیای پیرامون ما نیز اثر می گذارد. پس می‌توان گفت با تغییر روش فکر کردن مان، واقعیت را تغییر می دهیم. تجسم کردن روی ذهن و ضمیر ناخودآگاه اثر خیلی زیادی دارد به این علت است که، ضمیر ناخودآگاه ما نمی‌تواند واقعیت و خیال را تشخیص دهد. بنابراین اگر یک چیزی را بارها و بارها در ذهن تکرار کنید ضمیر ناخودآگاه آن را به عنوان واقعیت قبول می کند و بر اساس آن تخیلات زندگی شما ممکن است، دستخوش تغییرات بسیاری شود. با تجسم کردن می‌توانید به آن چیزی برسید که آرزوی آن را دارید.

۳ افراد مثبت اندیش

شاید برای تان بارها پیش آمده، در جمع افراد مثبت اندیش باشید و قطعاً مشاهده کردید، که چقدر متفاوت از زمانی است که در جمع افراد منفی گرا هستید. افراد مثبت اندیش، شکست را فرصتی برای یادگیری و بهتر شدن می‌دانند. افراد مثبت اندیش می دانند که، شکست یک اتفاق است و هویت و شخصیت آنها را تعریف نمی‌کند. اما در مقابل افراد منفی گرا، به شکست اجازه می‌دهند که آنها را از پای در بیاورند. و به شکست اجازه می‌دهند که، هویت و شخصیت آنها را تعریف کند. افراد منفی گرا نمی فهمند که شکست جزئی از فرآیند یادگیری و رشد است. با افراد مثبت اندیش در تعامل باشد. زیرا آنها عاشق یادگیری هستند و مدام در حال یادگیری هستند، ولی افراد منفی گرا بر این باور است که همه چیز را می‌دانند.

هرم مازلو چه کاربردی دارد؟

۴ خوراک ذهنی مثبت

شاید وقتی عنوان را خوانده اید، برایتان سوال پیش آمده باشد که مگر ذهن هم خوراک نیاز دارد؟ مگر ذهنن مثل جسم گرسنه می شود؟ و به غذا نیاز دارد؟ بله ذهن هر فرد به غذای سالم احتیاج دارد. در طول روز افکار زیادی به ذهن ما می‌آیند، که ما را تحت الشعاع قرار می‌دهند. و روی رفتار ما تاثیر می گذارند که باعث آرامش و خستگی ما می شوند. شما همان گونه که برای تناسب اندامتان رژیم می‌گیرید و غذای سالم و تازه استفاده می کنید، برای ذهن تان هم باید رژیم سلامت بگیرید. و هرگونه خوراکی را وارد آن نکنید. به عنوان مثال، ترس‌ها خوراک ذهنی ناسالمی هستند که وارد ذهن می شوند.ترس ها، تصویرهای ذهنی مایوس و ناامید کننده همراه دارند و امکان دارد از انجام فعالیت های روزانه مان جلوگیری کنند. و روبرو شدن با افکارمان و کنترل خوراک ذهن به مداومت نیاز دارد. کتاب ها، مجله ها، مقاله ها ی آموزنده، جمله های الهام بخش، بخوانید تا به ذهن خوراک سالم برسانیم، وقتی به ذهن پیام های مثبت وارد کنیم، باعث میشود بهتر بیاندیشیم و بهتر عمل کنیم و در حرفه و رشته خود کارآمد تر و مثبت تر باشیم. و اعتماد به نفس بالاتری نیز پیدا کنید.

۵ عادت های مثبت

از جسم خود باید حداکثر مراقبت را به عمل آورید. تصمیم بگیرید که، ۹۰ سال عمر کنید و حتی در آن سن هم، شاد و پر تحرک و پر انرژی باشید. غذای تازه میل کنید به طور منظم ورزش کنید. خواب کافی که ۷ یا ۸ ساعت است داشته باشید. نداشتن خواب کافی باعث می‌شود شما، ترسو به نظر برسید. و خواب کافی قلب شما را سالم نگه می‌دارد، استرس را کم می‌کند و شما را سرحال تر به نظر می رساند. سیگار را ترک کنید‌ در یک فضای تازه تنفس کنید، تا اکسیژن کافی به بدنتان برسد و استرس از شما دور شود. رسیدگی به بهداشت دهان و دندان باعث می‌شود، اعتماد به نفس شما افزایش یابد. اگر می‌خواهید عمر طولانی داشته باشید، باید غذای سالم بخورید. غذای سالم قلب و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند و حافظه را تقویت می کند. تغذیه سالم سخت نیست با تغییرات کوچیک می توانید در رژیم غذایی تان به سلامت کامل برسید.

چگونه راز یافتن آرامش درونی را پیدا کنیم؟
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 5 =

توسط
تومان