تخفیف 105.000 تومانی در دوره تصویری عزت نفس و خوشبختی!!!

۱۰ روش شگفت انگیز افزایش اعتماد به نفس

اعتماد به نفس چیست؟

اعتماد به نفس واقعی و حقیقی در واقع  آن است که,قبل از اینکه در کاری بخواهیم موفق باشیم, نوعی اعتماد به توانایی های خودمان برای انجام آن کار را داشته باشیم.در حقیقت اعتماد به نفس یعنی خودمان را مثل فردی توانا ,با کفایت ,دوست داشتنی و منحصر فرد بدانیم.اعتماد به نفس باور شخصی هر فرد به روح خودش به عنوان یک انسان است.افرادی که اعتماد به نفس دارند به خود و آنچه که انجام می دهند باور دارند.در واقع می توان گفت اعتماد به نفس نوعی تفکر مثبت درمورد خودتان و توانایی هایتان است.

کمبود اعتماد به نفس چه تاثیری در زندگی دارد؟

افرادی که اعتماد به نفس خوبی ندارن توانایی گرفتن حق خود را ندارند و سکوت میکنند.و قدرت نه گفتن در این افراد بسیار پایین است.این دسته افراد علایق خود را در نظر نمیگیرند و آنها را سرکوب می کنند و باعث می شود که توانایی ها واستعداد های آنها بروز نکند.آنها از کارهای که در آن رقابت باشد فرار میکنند زیرا خودشان را از ابتدا بازنده میدانند.آنها صدای رسایی ندارند صدای ناله گونی برای صحبت کردن دارند واز زبان بدن ضعیفی برخوردار هستند.

 

راهکار های افزایش اعتماد به نفس

یکی از رکن های که در شغل مان پیشرفت کنیم اعتماد به نفس است. اگر شما بتوانید این قابلیت را در درون خودتان افزایش دهید به موفقیت های زیادی خواهید رسید که فکرش هم به ذهن تان خطور نخواهد کرد.هر فردی می تواند با روشی مناسب و تلاش اعتماد به نفس خود را افزایش دهد.مطمئن هستم با انجام دادن راهکار های زیر اعتماد به نفس بیشتری نسبت به قبل حس خواهید کرد.

ریشه احساسات منفی هر فرد در چیست؟

۱)از زبان بدن خود به درستی استفاده کنید. زبان بدن شما نشان می دهد که شما چقدر به خودتان اعتماد دارید تا بقیه افراد هم به شما اعتماد کنند.سرتان را بالابگیرید صاف بنشینید در راه رفتن صاف و سر بالا راه بروید .محکم دست بدهید شل دست ندهید, هنگامی که با فردی صحبت می کنید به فرد مقابل تان نگاه کنید.

۲)در اجتماع بودن را تمرین کنید,فعالیت های انجام دهید که با دیگران در ارتباط باشید.باشگاه بروید ,در کلاس های ورزشی هنری شرکت کنید یادگیری کار مفیدی است,پس در یک کلاس ثبت نام کنید و از آن لذت ببرید ,در انجمن دانشجویی دانشگاهتون فعالیت کنید. در محیط های باشید که باید با مردم در ارتباط باشید .بعد از مدتی که گذشت متوجه خواهید شد که ارتباط با دیگران برایتان عادی و راحت شده است.

۳)توقعات خودتان را کاهش دهید.اگر از خودتان توقع دارید که همیشه عالی باشید و بهترین باشید غیرممکن است.در واقع این را در نظر داشته باشید افرادی که می خواهند همیشه عالی باشند هیچ کاری انجام نمی دهند.

۴)مثبت فکر کنید و مثبت عمل کنید.همه ی ما می دانیم انرژی مثبت باعث می شود نتیجه ی مثبت هم بگیریم, پس سعی کنید نیمه ی خالی لیوان را نبینید و به افکار منفی پربال ندهید.

۵)درست لباس بپوشید.وقتی ظاهر مرتب و آراسته ی داشته باشید حس بهتری دارید.لباس شما باید جوری باشد که موفقیت شما را نشان دهد .

۶)از قوه ی تخیل خودتان استفاده کنید. همه ما می دانیم ذهن به قدری قدرتمند است که هر اندیشه ی سختی را نیز تصور کند,باید یاد بگیرید که از قوه ی تخیل تان به طور مثبت استفاده کنید.این کار باعث می شود اعتماد به نفس تان افزایش یابد.به عنوان مثال چشمانتان را ببندید و تصور کنید یک جلسه ی خیلی مهم دارید و شما سخنران آن جلسه هستید تصور کنید که شما به بهترین شکل سخنرانی را انجام داده اید و همه شما را مورد تشویق قرار می دهند ,در این لحظه صورت شما خندان خواهد شد و این به بالابردن اعتماد به نفس تان کمک خواهد کرد.

چگونه تفاوت های بین هدف و رسالت را تشخیص دهیم

۷)با خودتان مهربان باشید.بعضی از افراد با خودشان نامهربان هستند و برخورد خوبی ندارند ولی شما  سعی کنید با خودتان به مهربانی رفتار کنید, زیرا هیچ دلیل قانع کننده ی وجود ندارد که شما با خودتان برخورد خوبی نداشته باشید.به نقاط قوت خودتان توجه کنید و آن را تقویت کنید.این کار باعث می شود مهارت های شما بالا برود و اعتماد به نفس تان هم افزایش یابد.

 

 

۸)با افرادی ارتباط داشته باشید که مثبت اندیش هستند.افرادی که شما با آنها در ارتباط هستید تاثیر به سزای درحال شما دارند پس با افراد مثبت اندیش در ارتباط باشید.شما میانگین پنج فردی هستید که با آنها در ارتباط هستید.با افراد منفی نگر در ارتباط نباشید زیرا افراد منفی نگر تاثیر منفی و مخربی در زندگی شما دارد.

۹)به طور منظم ورزش کنید.تحقیقات نشان می دهد افرادی که به مدت ۱۰ هفته و هفته ی دو مرتبه ورزش می کنند از نظر هوش, جسمانی و اجتماعی توانمندی بالاتری دارند.ورزش باعث می شود , اندروفین در بدن شما آزاد شود و روحیه ی شما را مثبت و شاد می کند.

۱۰)لیستی از کارهای که شما دوست دارید در زندگی تان انجام دهید را بنویسید.و دنبال انجام دادن کار های باشید که شما را سر شوق بیاورن. خودتان را دوست داشته باشید برای خودتان جشن بگیرید به خودتان شب بخیر صبح بخیربگویید در یک کلام به خودتان برسید.

 

بهترین دستور زندگی این است که اعتماد به نفس  داشته باشید(میکل آنژ)

اگر خود به خویشتن اعتماد ندارید,دیگران هم به شما اعتماد نخواهند کرد(جان مکسول)

۷ راز مهم داشتن حال خوب

زیان بار ترین احساس پس از شکست , از دست دادن اعتماد به نفس و مشکوک شدن به توانایی و صلاحیت خویش است(جان کسول)

آدمهای فرهمند به نیرو و توان خویش باور دارند(حکیم ارد بزرگ)

همیشه به خود اعتماد داشته باشید.اگر یک بار کاری را با موفقیت انجام داده باشید باز هم می توانید(آنتونی رابینز)

در اعتماد به نفس قدرتی است که توانایی ها و اقتدارتان را دوبرابر میکند(کاترین پاندر)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 3 =

توسط
تومان