تخفیف 105.000 تومانی در دوره تصویری عزت نفس و خوشبختی!!!

۱۰ ویژگی طلایی برای پیدا کردن هدف

 

همه برای رسیدن به موفقیت به طور خستگی ناپذیر تلاش میکنند اما به اون چیزی که آرزو ش دارن نمی رسند آیا مسیر اشتباه انتخاب کردن؟

کامل ترین تعریف هدف:

هدف در لغت به معنای نشانه، غرض و مقصد می باشد. و در تعریف کامل آن می توان گفت که هدف، وضعیتی است که می خواهیم در آینده داشته باشیم و این خواستن حتما با عمل همراه است یعنی وقتی کسی از شما میپرسد هدف شما تو زندگی چیست؟ شما باید وضعیتی را که قرار است در آینده آن را داشته باشید برایش توضیح دهید،نه صرفا یک هدف شغلی یا مادی .چرا داشتن هدف تو زندگی این قدر مهم است؟
داشتن هدف ضروری است چون حرکت بدون هدف معنی نداره.وقتی هدف ندارین میخواین تو چه راهی قدم بزارین؟وقتی هدف نداشته باشین مگه فرقی هم میکنه که به کجا میرین؟ ی مثال ساده… خیلی از آدم ها بدون هیچ هدفی زندگی میکنند و اگر از آنها بپرسید برنامه فرداتون چیه، می گویند »نمیدونم ،حالا فردا خدا بزرگه، اصلا تا فردا کی مرده کی زنده.« یا اصلا اگه بپرسید بعد از اینکه تحصیلاتت تموم شد می خواهی چه کاری شروع کنی میگویند”هر کاری پیش بیاد،باید ببینم چی میشه.”

دوست عزیز !!!
اگر نتونی وضعیت خودتون در آینده مشخص کنید،ناچارا محیط اطراف تون،وضعیتی رو به شما تحمیل می کند و مثل کشتی بدون مقصدی می شوید که در دریای پر از تلاطم اختیارش به دست بادها میفته وقتی هدف نداشته باشین زندگی تون تکراری و بیهوده خواهد شد.وقتی هدف نداشته باشید شب ها که به رخت خواب میرین شوق انگیزه برای از خواب بیدار شدن و شروع ی روز جدید ندارید.صبح بدون هیچ انگیزه ی از خواب بیدار میشین و به خودتون میگید ” از خواب بیدار شدن من چه فایده ای داره”
ی سوال دوستانه
واقعا شما دوست دارید چنین زندگی داشته باشید؟ آیا واقعا میخواید که شرایط بیرونی و آدم های اطراف تون سر نوشت شما رو دسشون بگیرن؟ آیا واقعا شما میخواید ی زندگی یک نواخت و بیهوده رو ادامه بدین؟ ی حقیقتی وجود داره اونم اینه که همه ی مردم کار و فعالیت میکنند.حتی شما خودتون هم در بین اطرافیان تون می بینید که برای خودشون شغلی دارن و از صبح تا شب سر کارن اما اگر از همین آدم ها بپرسید هدف تون در زندگی چیست جواب اکثر شون این ”  ا ا ا نمی دونم  ” یا ”  باید راجع بهش فکر کنم  “

چه زمان های باید به حس ششم خود اعتماد کنیم؟

یا اصلا ازشون بپرسید از زندگی خودتون،فعالیت روزانه تون و شغل تون راضی هستید فکر میکنید چی جواب میدن اونا قطعا خواهند گفت نه از سر اجبار است. به خاطر ازدواج مجبور شدم هر چه زودتر شغلی برگزینم، به دلیل بی پولی این کار را انتخاب کردم، به خاطر چشم و هم چشمی با دختر خالم به کلاس آموزشی شنا رفتم و … قطعا این افراد هرگز به جایگاهی که دوست دارند و لیاقتش دارند نمی رسند شما هم اگر هدف هاتون رو ندونید زندگی تون با شانس،تصادف و جبر و شرایط محیطی پیش خواهد رفت،به چیز های می رسید که براتون اتفاق میفته بجای اینکه خودتون اون اتفاق ها رو ایجاد کنید


مشخصات یک هدف خوب چیست؟

۱.هدف باید مثبت باشه ۲.هدف باید قابل اندازه گیری باشه .۳هدف باید با جنبه های احساسی شما ارتباط داشته باشه ۴.هدف ما باید منافع خود و منافع دیگران را حفظ کنه ۵ .هدف باید به اندازه کافی بزرگ و دور از دسترس باشد ۶ .هدف باید قابل باور باشد  ۷.هدف باید قابل تقسیم به اهداف کوچکتر باشد ۸.هدف باید به صورت نوشته و مکتوب باشه  ۹ .۱۰۰درصد مسؤلیت تحقق اهدافتان به عهده خودتان باشد  ۱۰ .حتما انتخاب اهداف باید بر اساس آگاهی و بصیرت صورت پذیرد
شاید بعد خوندن ویژگی های هدف بگین که خب داشتن هدف انگیزه میخواد و ما هم سن مون انگیزه نداریم ولی این نکته رو یادتون باشه انگیزه سن سال نمی خواهد من افرادی را دیده ام که وقتی سن شان از مرز ۳۰ یا ۴۰ سال گذشت می گویند: ” من ۳۵ سالمه دیگه از من گذشته، دیگه آن شور و قدرت جوانی را ندارم که چنین و چنان کنم. دیگه مثل قدیما حال و حوصله ندارم و …” وقتی به اونها پیشنهاد ادامه تحصیل میدیم جواب میدن که:  نه ممکن نیست. حافظه مان دیگر به خوبی جوانی نیست.”

آیا خوشبختی مستلزم داشتن هدف است؟

وقتی به آنها پیشنهاد راه اندازی کسب و کار مورد عالقه شان داده می شودجواب میدهند که: »نه غیر ممکنه. من دیگر جون و قوه ۱۰ سال پیش راندارم.«به نظرتون چه اتفاقی افتاده؟ خیلی از ما فکر می کنیم که با افزایش سن ، رشدمغز متوقف می شود.و قدرت ما هم کم میشود واقعا چرا؟من کارآفرینی را می شناسم که در سن ۶۰ سالگی کسب و کار مورد علاقه اش را اندازی کردزنی که در سن ۸۰ سالگی ادامه تحصیل داده است چه فاکتوری اینها را در این سن و سال به تلاش حرکت واداشته است؟

خب معلومه! انگیزه قوی و اشتیاق برای رسیدن به خواسته شان.این انگیزه است که انسان را هر روز جوان تر می کند. اگر شما در زندگی انگیزه ی محکم و قوی داشته باشید نه تنها پیر نمی شوید، بلکه هر روز جوان تر می شوید و توانایی هایتان نیز افزایش خواهد یافت رسیدن به اهداف و رویاهایتان حق شماست. داشتن هر چیزی که می خواهید، یک زندگی آسوده، زندگی در خانه رویایی با همسر رویایی، سفرهای زیاد، لباس های زیبا، غذاهای خوشمره حق شماست. شما می توانید اینها را داشته باشید به شرطی که اول از همه باور کنید “می توانید”

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + هشت =

توسط
تومان