تخفیف 105.000 تومانی در دوره تصویری عزت نفس و خوشبختی!!!

۵ اشتباهاتی که افراد موفق هیچ وقت انجام نمی دهند

۱ داشتن چندین هدف و عدم تمرکز

یکی از مهمترین فاکتور برای موفقیت را می توان تمرکز نام برد . هر اندازه تمرکز یک فرد بیشتر باشد , قطعا بهتر می تواند شرایط موجود زندگی را کنترل کند . تمرکز در واقع مهارت کنترل مغز است . و یا به بیان دیگر می توان گفت تمرکز به معنی اشتیاق در انجام دادن آن کار است .

آیا تا الان براتون پیش آمده که مشغول خواندن یک کتاب هستید , و متوجه سپری شدن ساعت نمی شوید . شما در واقع تمرکز داشته اید و مجذوب آن کتاب شده اید . شما وقتی تمرکز دارید در واقع به ذهنت تان دارید دستور می دهید و آن را وادار به قبول کردن می کنید .

مفهوم تمرکز را متوجه شدیم , اکنون شما برای موفق شدن باید تمرکز داشنه باشید . شما باید موانعی که باعث می شود تمرکز نداشته باشید را از بین ببرید . شما زمانی که نگرش منفی دارید , هدف ندارید , خسته هستید , علاقه به انجام آن کار را ندارین , نمی توانید شکست را تحمل کنید  و یا به بی توجهی عادت کرده اید نمی توانید تمرکز کنید .

شما برای اینکه مهارت تمرکز کردن را یاد بگیرین , اول باید ناباوری را کنار بگذارید . تردید یدترین دشمن ما است . بیاید از همین امروز شروع کنیم که موفق باشیم . و با از بین بردن موانع تمرکز , با تمرکز بیشتر به انجام دادن کارامان بپردازیم .

۲ داشتن نگرش منفی به زندگی

شما اگر در بهترین وضعیت هم باشید , نگرش منفی می تواند به وضعیت بدی تبدیل کند .و شرایط را برای شما سخت می کند . شما باید راه تغییر دادن نگرش تان را پیدا کنید زیرا نگرش افراد به کیفیت زندگی بسیار اهمیت دارد , و یکی از عوامل مهم  رشد روان و زندگی است . نگرش منفی باعث افزایش استرس می شود .

چگونه بی دلیل شاد باشیم؟

افرادی که دارای نگرش منفی هستند , امکان دارد  خودشان سرزنش کنند و توانایی خودشان با دیگران را مقایسه کنند و فقط محدودیت های که برای شان وجود دارد را ببینند .معمولا این افراد نمی توانند ترس های خودشان را از خودشان دور کنند . و همیشه استرس در وجودشان وجود دارد .

نگرش منفی بر نگرش مثبت غالب است . روانشناسان پیشنهاد می دهند , همه ی تفکرات منفی درون ذهن شان را یاداشت کنند تا بتوانند افکار منفی ذهن خودشان کنترل کنند . زیرا افکار منفی کاهش پیدا کند افکار مثبت افزایش می یابد . تا زمانی که افکار منفی در ذهن انسان وجود دارد افکار مثبت بجای آن قرار نمی گیرد . اولین قدم برای موفقیت نگرش مثبت و امید و هدف داشتن است .

۳ دست کم گرفتن خود

اکثر افراد این عادت منفی و بد را دارند که خودشان را دست کم می گیرند .  عبارت های مانند من هیچ وقت نمی توانم کاری را درست انجام دهم  یا من خوب نیستم و جمله های بسیار دیگر استفاده می کنند . اشکال کار این جاست که صفت های مثبت خود را نمی بینیم و به جنبه های خارق العاده ی خود اهمیت نمی دهیم .

اگر شما دلایلی داشته یاشید و خودتان را دست کم بگیرید  , در واقع دارید گواهی بر حقانیت خود می دهید . و این کار باعث می شود که شما به فردی که اعتماد به نفس کمی دارد تبدیل شوید . و احساسات منفی را در خود ایجاد می کنید . دست کم گرفتن خود باعث می شود انرژی شما کاهش یابد . افراد دیگر به نوعی تصور می کنند شما نوعی احساس گناه دارید  , و فردی شاکی به نظر برسید .

۵ اتفاقی که زندگیت رو دگرگون میکنه

۴ بها دادن به تنبلی و اهمال کاری

فردی که احساس گناه می کند بعضی اوقات تنبلی و اهمال کاری در رفتارش وجود دارد . شما برای اینکه به فردی موفق تبدیل شوید , باید تنبلی و اهمال کاری را کنار بگذارید . برای مبارزه با تنبلی باید مشکل را شناسایی کنید .

تنبلی و اهمال کاری  یعنی به آینده واگذار کردن کارهایی که تصمیم داشتیم در زمانی که مشخص شده انجام دهیم . یا حذف کردن آن کارها به دلیل نداشتن تلاش کافی . تنبلی باعث کاهش کیفیت عملکرد ما می شود , و احساساتی چون استرس , اضطراب و گناه در ما ایجاد می شود .

فرد به دلایل مختلف اهمال کاری می کند .داشتن افسردگی خفیف و بی انرژی بودن گاهی با تنبلی اشتباه گرفته می شود . در واقع می توان گفت فرد اهمال کار توانایی انجام کار را دارد ولی انجام نمی دهد با این تفاوت که فرد افسرده توان انجام کار را ندارد  . کمال گرایی هم یکی از دلایل اهمال کاری است یک دلیل دیگر می توان صفات شخصی فرد را گفت .

۵ تقلید کور کورانه از دیگران

تقلید کور کورانه دور از آگاهی و معمولا از روی خود باختگی است . تقلید کردن باعث می شود که فرد اندیشه های خود را به کار نگیرد و از فکر خود استفاده نکند , با این کار راه شکوفایی عقل خود را می بندد. تقلید کردن از دیگران باعث می شود که فرد در چهار چوب  فکری آن فرد قرار گیرد و توانایی اندیشیدن به اندیشه های نو را ندارد .

حکیم سنایی در این مورد فرموده اند : تو چون موری و این راهست همچون موی بت رویان  / مرو زنهار بر تقلید و بر تخمین و بر عمیا …

ریشه احساسات منفی هر فرد در چیست؟
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 15 =

توسط
تومان